Oldalak

2009. február 18., szerda

ZH naptár

Elkezdődött a félév (sajnos?...), ami azt is jelenti, hogy első előadások során oktatóink elárulják, hogy mikor és hol szeretnének minket próbára tenni = Zh-t íratni.
Még a regisztrációs héten elkészült az a Zh naptár, ami meghatározta a tárgyfelelősöknek, hogy melyik héten tarthatják meg a Zh-t, és ezt a Kari Tanulmányi Bizottság el is fogadta, majd pedig kiküldte a tanszékekre. Sajnos azonban előfordul, hogy a tanszékeken belül nem úgy alakul a kommunikáció, mint ahogy kellene, így lesznek olyan oktatók, akik (emiatt részben önhibájukon kívül) nem arra a hétre tűzik ki az időpontot, mint ahova kellene. Ezek pedig ütközéseket, és torlódásokat eredményeznek. Hogy ezt elkerüljük, nekiállunk összeszedegetni egyesével az időpontokat, egyeztetjük, majd ha minden rendben van, feltöltjük egy Google naptárba. Ez azért jó, mivel minden Zh-t látni lehet ott egyben, és az oktatók is láthatnák (ha néznék), hogy aznap már van valami.
Ez sajnos nem egy nap alatt megy, ezért türelmeteket, illetve segítségeteket is kérem: ha tudtok pár Zh időpontot, küldjétek el az oktatas@kozlekkar.hu email címre, és ha az még pont nincsen meg, akkor bele lesz illesztve a naptárba. Viszont ha küldenétek ilyen emailt, győződjetek meg róla, hogy biztosan az-e az időpont!

Sikeres szorgalmi időszakot kívánok!

2009. február 11., szerda

BSc - Hő- és áramlástan I-II. vizsga

Kit ráz ki a hideg ennek a címnek hallatán?
Nem sikerült ebben a félévben sem, és következőben megint neki kell futni...
Van egy jó hírem számukra: egy benyújtott javaslat alapján tegnap tanszéki értekezleten sikerült elérni, hogy aki teljesíti az egyik felét a vizsgának (hőtant, vagy áramlástant), a másikat nem, azon a vizsgán elégtelent kap - mint eddig - viszont a következő héten nem kell újra teljesítenie mindkét felét a vizsgának, elég csak azt, amelyik nem sikerült.
Persze azért vannak szabályok: csak egy vizsgaidőszakon belül lehet élni ezzel a lehetőséggel, illetve ezt a "meglévő" részt el lehet veszíteni a következő vizsgán, ha valaki javítani akarna.
Egyébként a statisztika szerint, aki megpróbálkozott a vizsgával, azok közül minden 4. érdemjegyet szerzett. Remélem ezzel a könnyítéssel még többen fognak átmenni!

2009. február 4., szerda

Matematikai módszerek a mérnöki gyakorlatban

Az őszi félév során párszor hirdettem, hogy szeretnénk indítani egy új tárgyat mely a matematika mérnöki alkalmazásait mutatja be. Örömmel jelenthetem, hogy a tárgy felkerült a szabadon választható tárgyak listájára Matematikai módszerek a mérnöki gyakorlatban névvel, így akárki felveheti!

- Első kérdésedre válasz (Mi a francnak venném én fel? Már van egy matekom, az bőven elég!)
- Azért, mert ott elméleti alapokat, ’n’ dimenziós tereket tanulhatsz, itt pedig megnézheted azt, hogy később, mondjuk szakirány vagy szakmai blokk választás után hol kell majd az a matematika, amire már éppen hogy csak emlékszel.
- Második kérdésedre a válasz (Pont a Vasúti Járművek Tanszék? Nekem az ÁJGT bőven elég volt!)
- Hidd el, még ezen kívül is fogsz velük találkozni párszor, és azt is hidd el, hogy itt egy teljesen más szemszögből ismerheted meg őket!
- Harmadik kérdésedre a válasz (De akkor is, ők nagyon nehéz ZH-kat iratnak! Minek szívatnám magam még egy nehéz ZH-val?)
- A ZH-k teljesíthetőek lesznek, és ez alatt nem az „ismerek olyan embert, akinek a haverja átment ÁJGT ZH-n” fajta teljesíthetőséget értem.

Tehát mindenkit csak bíztatni tudok, hogy vegye fel, mert veszíteni nem tudtok vele!
A létszám korlát pedig ne aggasszon, ha azon múlik, biztos emelve lesz!